DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Proč kauce? Neplatiči

Vítejte na stránce pikovice.wbs.cz v sekci Proč kauce? Neplatiči

Stránka se upravuje !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zde v této sekci Vám chceme představit pár ukázek fotek, jak je klient schopen v krátké době vy-bydlet pronajatý objekt  nebo jak přistupuje klient ke svěřenému majetku pronajimatele a platbám, když není složená kauce. 

 

Jako vždy je scénář pohádky stejný nebo podobný. Nájemník, který je obeznámen s podmínky, se vším souhlasí a nic není problém. Najednou při podpisu smlouvy (složení platby) začne vyprávět své smyšlené příběhy.  Těžkým hlasem profesionálního herce, vypráví srdce rvoucí příběh jak přišel v posledních dnech o peníze, které by nám moc rád na kauci složil, ale bohužel je momentálně z tohoto důvodu nemá. Navrhne, že zaplatí pouze nájem a kauci složí příští měsíc nebo bude po částech dávat v budoucích nájmech. Samozřejmně uhrazení kauce už nikdy nedojde a naopak je problém z nájemce dostat i další nájem. Dostává výpověď z nájmu a v tom lepším případě se nám povede ho za včasu dostat z objektu. V horším případě dochází na soud nebo nájemce uteče a nezapomene si třeba i něco na přilepšenou přibalit s sebou.

Přichází další kapitola pohádky, kdy se na 80% vždy jedná o kutila nebo schopného člověka, který nám  může zdarma zajistit rekonstrukce objektu nebo dodat materiál. Člověk, který nemá na složení kauce, najednou začně rozhazovat tisícema a plánovat jak si změní topení, vymění okna, vymění starý nábytek za nový, koupí nové matrace apod.. Vybydlený nebo znečištěný objekt, bych Vám po panu kutilovy opravdu nepřála vidět a hlavně cítit.

Třetí díl pohádky většinou zažíváme po úspěšném uhrazení prvního, třeba i druhého nájmu a s částečnou kaucí. Kdy se najednou objeví nečekaná platba nájemce nebo problémy s výplatou apod. Následuje žádost posunout termín platby o něco později, nebo použití částky z kauce a sliby brzkého uhrazení dluhu.  Bohužel další pohádky dluhy rostou. Nájemník se začne zapírat, nezvedá telefon, je nedostupný. Nakonec byl pronajimatel rád, že po dlouhých a nepříjemných tahanicích nájemce uhradil alespoň platby za spotřebu vody a el. energie. 

Většinou přicházejí tyto neplatiči už s tím, že chtějí pronajimatele podvést a umí v tom dobře chodit. Mají falešné občanské průkazy nebo po ukončení nájmu jsou nedostupný.  Objekt ve většině případů opouští s dluhem, bez předání a v zdemolovaném stavu. V nejhorším případě vše dohromady a jako bonus hrozný nepořádek a smrad.  Bohužel nebo bohudík, fotografie nemůže zachytit zápach z místa, který je někdy nesnesitelný.  

Další velký problém je PES, z tohoto důvodu také vybíráme v našem objektu poplatek za psa.   Přesto, že jsme milovníci psů i jiných zvířat. Bohužel z pěti uchazečů mají čtyři psa a skoro vždy se jedná o bojové plemeno nebo strašně hodného, čistotného a bezproblémového pejska.  V zápětí se ukáže, že pes je nezvladatelný. Napadá okolí a naopak páníček poslouchá svého psa než opačně.  Nájemce nechává své zvíře kálet a močit na koberce / podlahu, škrábat na dveře, kousat nábytek, apod..  Na 90% tam, kde je ubytován pes, je problém s poškozením objektu a jeho vybavení.  Nebo přes zákaz volného pobíhání a venčení psů po našem pozemku, běhá pes nájemce po celé zahradě a dělá svojí potřebu kdekoliv. Obtěžují ostatní klienty / nájemce, ničí zelené porosty a kytky pomočením, dělají si z naší zahrady veřejnou toaletu. Některé nájemci se ani neobtěžují vyjít se psem ven z domu.  Jednoduše otevřou dveře a běž se vyvenčit nebo proběhnout. Bohužel je to v lidech a ne ve zvířatech. 

O ubytování se staráme už nějaký ten rok a pohádek už známe tolik, že by to bylo na knížku :-)

Proto prosíme tyto zájemce o naše ubytování. Ušetřete nás Vašich pohádek a nezkoušejte na nás Vaše triky, snahy o podvody! Respektujte naše podmínky pro ubytování nebo podmínky pro nájem!

BEZ KAUCE nebo jako dříve s rozložením kauce do několika splátek u nás už nikdy nikoho NEUBYTUJEME. TRVÁME na dodržení termínu PLATBY v opačném případě se s nájemcem ihned rozloučíme. 

                   Pro ukázku níže pár případů neplatičů nebo problémových nájemníků.

Tento nájemník pan K.Stuj si u nás pronajmul na sezónu dvojlůžkový karavan. Když přestal hradit nájem a poplatky, byl mu zamezen přístup do karavanu. To co na nás čekalo uvnitř byl opravdu šok viz. foto níže. Pan K.Stuj nám dluží na nájmu a poplatkách 29.070,- Kč. Škoda na zničeném a plesnivém karavanu je nevyčíslitelná. Řešeno s policií ČR a doposud bez úhrady jakékoliv platby. Pan K.Stuj nereaguje a jeho rodina odmítá nést jeho dluhy a škody.

            

            

Takto vypadal karavan před zásahem pana K.Stuje

          

     

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Další takový povedený páreček byl pan D.Kunst se svojí partnerkou V. Kuklikovou. Ubytoval  se u nás dlouhodobě v třílůžkovém karavanu. Od začátku naprosto problémový pár. Každodení hádky, rvačky, samozdřejmě neplacení nájmu, krádeže v našem objektu přesto,že celý areál je pod kamerovým záznamem. Největší vrchol byl, když nám pan D.Kunst pokácel v areálu dva listnaté stromy, aby si měl na čem dělat táboráky. Přitom poškodil plot našeho objektu a zaparkované auto jednoho našeho nájemníka. V karavanu zůstal hrozný nepořádek a plno poškozených věcí. Dluhy tohoto pána 17.925,- Kč a způsobené škody za 19.500,- Kč. Řešeno s policií ČR a obecním úřadem v Jílovém u Prahy. Bohužel naše zákony jsou ... Stálo nás to další investice při dokazování způsobení všech škod. Nakonec byla policií v Jílovém udělena těmto lidem pokuta, kterou dostala obec (stát). Takže nám tyto lidé způsobili škodu, ale zaplaceno za nic dostala obec / stát. Nám bylo řečeno, že pokud chceme něco získat, tak se máme obrátit na soud.  To jsou naše zákony :-( . Do dnešního dne bez úhrady jakékoliv platby. 

          

             

          

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tato rodina Neckářova se u nás ubytovala a byla až na pár drobností celkem v pohodě. Hlavně paní byla moc hodná a pracovitá. Bohužel jení manžel už takový nebyl. Bylo divné čím topí, když nemají objednané topivo a stále se jím kouří z komína. Při předání nám to došlo. Nájemník nám rozřezal a spálil v kamnech nábytek a vše z půdy co prostě hořelo. Prý se mu tento nábytek nezamlouval. V pokoji zůstala pouze matrace a židle. Nábytek byl sice starší, ale bohužel dělaný na míru přesně do pokrovního pokoje.

Před nastěhováním   

        

Po zásahu nájemce

                 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tento nájemník se ani neobtěžoval s úklidem a předáním objektu. Utekl bez předání a uhrazení dlužné částky. To co na nás čekalo, bylo daleko horší než dluh 15.600. Po vyklizení se musel objekt vyčistit a vymalovat.  Celá situace se řeší soudní cestou.

Před nastěhováním                                Po ukončení nájmu

              

Před nastěhováním                                Po ukončení nájmu

       

Před nastěhováním                                Po ukončení nájmu

      

Odpadky po nájemci ( dva plné kontejnery)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rodina Koločajů

Nikdy nám nevadil romský klient / nájemce. Po této romské rodině Koločajů už chápeme co dokáží udělat a hlavně jak se dokáží chovat. Také už víme, že nikdy nedovolit ubytování dalších členů rodiny. V zápětí se Vám rodina rychle rozmnoží až na tlupu, která roste i na nezvladatelnosti. Nepořádek, věčný křik a hádky, platební neschopnost, krádeže. Nakonec jeden z členů z rodiny napadl jednatelku, která se dožadovala uhradit vzniklou škodu. Rodinu nám nakonec pomohla vystěhovat policie. Majitel podal na rodinu oznámení, které je v řízení. Rodina doposud dlužnou částku neuhradila. Naopak majitelům začala vyhrožovat napadením dítěte.

Před ubytování

Po ubytování

Nepořádek, počmárané stěny a lem postele, propálené lůžkoviny, poničené tapety, propálená sedačka od cigaret, odcizené vybavení, které si nájemce odnáší  na kamerovém záznamu v odcizeném prostěradle.

              

              

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------               

Další nájemník sice vše uhradil, ale neměl složenou kauci.  Objekt opustil bez předání a vyklizení.  Úklid, vymalování zakouřeného prostoru a drobné škody si zase musel majitel uhradit na vlastní náklady.   

Před ubytováním

                

Po ubytování

             

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pobyt (cca 4 měsíce) p. Mayer a sl. Kratochvílová                                                                                                                      

Tento nájemník sice kauci složil, ale postupně ji vyčerpával na dlužné platby. Ukončení nájmu nám oznámil přes SMS se vzkazem:  ,,dům je vyklizen, za nájem a energii použijte zbytek kauce, víc nehodlám řešit".                                                                                     

Zbylá kauce byla 6.600,- Kč a dluh byl 4.763,- Kč , což by dluh pokrylo.  

Bohužel dům byl nalezen v totálně dezolátním a zanedbaném stavu. Hrozný zápach a špína po celém domě, poničený nábytek, ulámané nebo nefunkční spotřebiče, rozbité okno (sklo) v obývací místnosti, drogy, rozkousané -pomočené koberce od psa a další.

Celá tato nešťastná událost se musela řešit přes policii a právní cestou, neboť škoda byla moc vysoká.

Naštěstí tento pán nebyl ještě tak zkažený a k celé záležitosti se postavil čelem. Dohodl se s majitele na uhrazení poloviny dluhu a to ve splátkovém kalendáři opravdu vše uhradil.

Celková škoda v domě byla odhadnuta na  33.200,- Kč (po odečtu amortizace).   Částečně uhrazeno ! 

Obývací místnost s kuchyní před nastěhování 

             

  .....  a po opuštění domu 

      

          

          

Ložnice a dětský pokoj před nastěhování.

            

.....  a po opuštění domu.

                  

Další škody a nepořádek v koupelně, rozbité okno z boku domu. 

             

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Pobyt (2 měsíce) p. Lautenbach a p. Kajer

Karavan zůstal v dezolátním stavu a s dluhem ( nezaplacením dlužné částky  2.920,- Kč).

Karavan nejvíce poškodil pes pana K., který rozkousal, rozškrábal, roztrhal co se dalo. Do lůžkovin zřejmě pes (nebo ?) několikrát namočil a podle hnědých zapáchajících skvrn i vytvořil stolici.

Jako bonus nám klient nechal použité plesnivé nádobí v dřezu a zapáchající plesnivé jídlo ve skříni, kde už bydlelo pár nových nevítaných nájemníků.

Nedopalky cigaret (přesto, že se v objektu nesmí kouřit) a odpadky se válely všude i v posteli. Zápach byl opravdu tak silný, že byl karavan tři dny otevřen, aby se v něm dalo pracovat. Veškeré povlaky, lůžkoviny, závěsy, matrace jsou k nepoužití.                                       

 Celková škoda na karavanu byla = 10.700,- Kč (po odečtu amortizace) + dluh 2.920,- Kč za nájem a energii.         

    Pan Lautenbach doposud dluh ani škodu neuhradil a nikdy asi ani neuhradí! 

Karavan před zásahem p. Lautenbacha (levá část karavanu)

        

Karavan po zásahu p. Lautenbacha (levá část karavanu)              

                  

Karavan před zásahem p. Lautenbacha (pravá část karavanu)

              

Karavan po zásahu p. Lautenbacha  (pravá část karavanu)

                 

1 foto před škodou,     2-3 foto rozškrábané dveře,podlaha,  4 foto roztrhané závěsy

            

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

= I takto opouští klient/nájemník pronajatý objekt ..... foto z pokoje. Všude špína, nepořádek, nefunkční nebo chybějící spotřebiče, zlomená konzole, poničené dvířka skřínek.    Klient měl zaplacen pobyt v pokoji na 1 měsíc a provrtal nám dvě díry do rámu oken, aby si mohl protáhnout kabel na anténu. 

Foto před pobytem        Foto po pobytu 

Foto před pobytem        Foto po pobytu 

Foto před pobytem        Foto po pobytu 

 Foto před pobytem          Foto po pobytu 

  Karavan foto před     po .... díra, nevíme proč?   

 

= paní Figurová, pobyt (1 měsíc) v bytě 2kk. Nastěhovala se spolu s přítelem panem Korček..  a dcerou do bytové jednotky. Bohužel nájem ani poplatky neuhradila, naopak u nás spotřebovala energii za 2.650,- Kč.   Exekutor tuto paní u nás už třikrát hledal. Takže asi žádný svatoušek.  Celkový dluh byl  9.749,- Kč.  Protože nám paní nesložila žádnou kauci, byl s ní ukončen pobyt.                                                          Náš požadavek byl, aby paní Figurová uhradila alespoň platbu za energii 2.650,- Kč. Bohužel platba nikdy nedorazila! Naopak sprosté a výhružné zprávy od pana Korčeka, ano.

= pan Souček, dluh za nájem a energii 4.541,- Kč. Úmrtí klienta před uhrazením platby. Nikdy neuhrazeno.

= pan Palan, pobyt (2 dny) ve velkém karavanu. Uhradil pouze zálohu, doplatek měl doplatit na konci pobytu. Bohužel důvěra se nám nevyplatila.  Pan po ránu utekl a zbytek pobytu nedoplatil, alespoň nechal klíče v zámku a po sobě uklidil :-) .

= pan Koukal, pobyt (2 dny) ve velkém karavanu. Pan se ubytoval na jednu noc a pouze sám. Nakonec si přiobjednal ještě den a přibral si k sobě dvě osoby. Doplatek za přiobjednávku v hodnotě 550,- Kč už samozřejmě neuhradil a neobtěžoval se nám ani vrátit klíče.  Utekl bez doplatku i s klíčema!

= pan Gubala, pobyt v mobilním domě. Zprvu velice slušný a příjemný pán, který nám nakonec nechal dluh ve výši 14.955,- Kč. Pán prý pracoval u filmu a tak dobře uměl zahrát svoji životní roličku. Kauci nám uhradil, ale pak se opozdil s  jedním nájmem. Neměla jsem důvod nedůvěřovat - pán byl doposu bezproblémový. S platbou druhého nájmu musel  najednou odjet natáčet do ciziny a při třetím nájmu s náma už nekomunikoval vůbec.                                                                   

Celkový dluh za nájem, energii a škody 14.955,- Kč + 1.000,- Kč za úklid pán Gubala nikdy pán neuhradil!

= pan Gagalík a paní Gagalíková, pobyt v karavanu. Manželé s asi pěti  dětmi (počet se různě měnil :-) ). To byl můj první problémový klient, kdy jsem se zklamala v lidech. Paní těžký sociální případ, pán se alespoň snažil a tak po rozloučení s paní Gagalíkovou, byla panu Gagalíkovy nabídnutá pomocná ruka v podobě pobytu v karavanu za 500,- Kč     měsíčně a umořování dluhu pomocnou prací v objektu. Z prvu vše klapalo do té doby, než se pán Gagalík nechal ovlivnit     a bohužel i přes náš zákaz, si svoji ženu k sobě nastěhoval a opět začal problém s penězma. Po narůstajícím dluhu za       pobyt 4.500,- Kč a dluh na energii 2.059,- Kč byl pobyt ukončen. Pan Gagalík se dušoval, že je poctivý a dluh prý do      konce roku 2015 vše doplatí. Ani se neozval a jak je u těchto lidí známo, telefon přestal fungovat.                                         

Celkový dluh 6.559,- Kč nikdy NEBYL UHRAZEN !.