DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Proč kauce? Neplatiči

Vítejte na stránce pikovice.wbs.cz v sekci Proč kauce? Neplatiči

Stránka se připravuje !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zde v této sekci Vám chceme představit pár ukázek fotek, jak je klient schopen v krátké době vy-bydlet pronajatý objekt  nebo jak přistupuje klient ke svěřenému (pronajatému) majetku pronajimatele a platbám, když není složená kauce. 

 

Jako vždy scénář pohádky je stejný nebo podobný ,

nájemník, který je obeznámen s podmínky pro náš objekt, se vším souhlasí. Najednou při podpisu smlouvy začne vyprávět své pohádky.  Zkroušeným hlasem profesionálního herce, srdce rvoucí příběh jak přišel v posledních dnech o peníze, které by nám moc rád na kauci složil, ale bohužel je momentálně nemá. Navrhne, že zaplatí pouze nájem a kauci bude po částech dávat v budoucích nájmech. Samozřejmně na kauci už další měsíc nedojde a naopak je problém z nájemce dostat i nájem. Na konec nám nájemník po neuhrazených dvou nájmech utekl a nezapomněl si třeba i něco na přilepšenou přibalit s sebou.

Přichází další kapitola pohádky, kdy se na 80% vždy jedná o kutila nebo schopného člověka,   který nám  může zdarma zajistit rekonstrukce objektu nebo dodat materiál. Člověk, který nemá na složení kauce, najednou začně rozhazovat penězma a plánovat jak si změní topení, vymění okna, vymění starý nábytek za nový, koupí nové matrace apod.. Vybydlený nebo znečištěný pokoj /byt , bych Vám po panu kutilovy opravdu nepřála vidět a cítit.

Třetí díl pohádky většinou zažíváme po úspěšném uhrazení prvního, třeba i druhého nájmu a s částečnou kaucí. Kdy se hned najednou objeví nečekaná platba nájemce nebo problémy s výplatou apod. Následuje žádost posunout termín platby o něco později, nebo použití částky z kauce a sliby brzkého uhrazení dluhu.  Začnou se nabalovat další dluhy a sliby, nájemník se začne vyhýbat kontaktu, nezvedá telefon, je nedostupný. Nakonec byl pronajimatel rád, že po dlouhých a nepříjemných tahanicích, nájemce uhradil alespoň platby za spotřebu vody a el. energie. Následovalo nepříjemné stěhování pro obě strany.  Dluhy na třech nájmech už nikdy pronajimatel z nájemce nedostal.

Většinou jsou tyto neplatiči  už  z předchozích ubytování zběhlý a umí v tom chodit. Mají falešné občanské průkazy nebo po ukončení nájmu jsou nedostupný.  Objekt ve většině případů opouští s dluhem, bez předání a v zdemolovaném stavu. V nejhorším případě vše dohromady a jako bonus hrozný nepořádek a smrad.  Bohužel nebo bohudík, fotografie nemůže zachytit zápach z místa, který je někdy nesnesitelný.  

Další velký problém je PES, z tohoto důvodu také vybíráme v našem objektu poplatek za psa.   Přesto, že jsmé milovníci psů i jiných zvířat. Bohužel z pěti uchazečů mají čtyři psa a skoro vždy se jedná o bojové plemeno nebo strašně hodného a čistotného psa.  Jeho majitel vždy tvrdí, že se jedná o bezproblémového psa.  V zápětí se ukáže, že pes je nezvladatelný, který napadá okolí a naopak páníček poslouchá svého psa než opačně.  Nájemce nechává své zvíře kálet a močit na koberce / podlahu, škrábat na dveře, kousat nábytek, apod..  Na 90% tam, kde je ubytován pes, je problém s poškozením objektu a jeho vybavení.  Nebo přes zákaz volného pobíhání a venčení psů po našem pozemku, běhají a kálejí zvířata kdekoliv. Obtěžují ostatní klienty / nájemce, ničí zelené porosty a kytky pomočením, dělají si z naší zahrady toaletu. Některé nájemci se ani neobtěžují vyjít se psem ven z domu.  Jednoduše otevřou dveře a běž se vyvenčit nebo proběhnout. Bohužel je to v lidech a ne ve zvířatech. 

O ubytování se staráme už nějaký ten rok a pohádek už známe tolik, že nemáme zájem o další!

=  Proto prosíme, ušetřete nás Vašich pohádek!  

=  Nezkoušejte na nás Vaše triky a snahy o podvody!

=  Respektujte naše podmínky pro ubytování nebo podmínky pro nájem!

BEZ KAUCE nebo jako dříve s rozložením kauce do několika splátek u nás už nikdy nikoho NEUBYTUJEME.

TRVÁME na dodržení termínu PLATBY v opačném případě se s nájemcem rozloučíme. 

 

Bohužel z důvodů ochrany osobních důvodů, nemůžeme na této stránky uvádět všechny údaje o neplatičích a problémových lidech. 

 

Neplatiči nebo problémový nájemníci

Tato rodina se u nás ubytovala a byla až na pár drobností celkem v pohodě. Jen nám bylo divné čím topí, když nemají objednané topivo. Při předání nám to došlo. Nájemník nám rozřezal a spálil v kamnech nábytek. Prý se mu tento nábytek nezamlouval. V pokoji zůstala pouze matrace a židle.

Před nastěhováním   

        

Po zásahu nájemce

                 

 

Tento nájemník se ani neobtěžoval s úklidem. Utekl bez předání a uhrazení dlužné částky. To co na nás čekalo, bylo daleko horší než dluh 15.600. Po vyklizení se musel objekt vyčistit a vymalovat.  Celá situace se řeší soudní cestou.

Před nastěhováním                                Po ukončení nájmu

              

Před nastěhováním                                Po ukončení nájmu

       

Před nastěhováním                                Po ukončení nájmu

      

Odpadky po nájemci ( dva plné kontejnery)

 

Rodina Koločajů

Nikdy nám nevadil romský klient / nájemce. Po této romské rodině Koločajů už chápeme co dokáží udělat a hlavně jak se dokáží chovat. Také už víme, že nikdy nedovolit ubytování dalších členů rodiny. V zápětí se Vám rodina rychle rozmnoží až na tlupu, která roste i na nezvladatelnosti. Nepořádek, věčný křik a hádky, platební neschopnost, krádeže. Nakonec jeden z členů z rodiny napadl jednatelku, která se dožadovala uhradit vzniklou škodu. Rodinu nám nakonec pomohla vystěhovat policie. Majitel podal na rodinu oznámení, které je v řízení. Rodina doposud dlužnou částku neuhradila. Naopak majitelům začala vyhrožovat.

Před ubytování

Po ubytování (nepořádek, počmárané stěny a lem postele, propálené lůžkoviny, poničené tapety, propálená sedačka od cigaret, odcizené vybavení, které si nájemce odnáší v odcizeném prostěradle)

              

              

               

Další nájemník sice vše uhradil, ale neměl složenou kauci.  Objekt opustil bez předání a vyklizení.  Úklid, vymalování zakouřeného prostoru a drobné škody si zase musel majitel uhradit na vlastní náklady.   

Před ubytováním

                

Po ubytování

             

 

Neplatiči nebo problémový nájemníci    ZA ROK 2017

Pobyt (cca 4 měsíce) p. May.. a sl. Kratoch.........                                                                                                                      

Tento nájemník sice kauci složil, ale postupně ji vyčerpával na dlužné platby. Ukončení nájmu nám oznámil přes SMS se vzkazem:  ,,dům je vyklizen, za nájem a energii použijte zbytek kauce, víc nehodlám řešit".                                                                                     

Zbylá kauce byla 6.600,- Kč a dluh byl 4.763,- Kč , což by na dluh pokrylo.  

Bohužel dům byl nalezen v totálně dezolátním a zanedbaném stavu. Hrozný zápach a špína po celém domě, poničený nábytek, ulámané nebo nefunkční spotřebiče, rozbité okno (sklo) v obývací místnosti, rozkousané -pomočené koberce od psa a další.

Celá tato nešťastná událost se musela řešit přes policii a právní cestou, neboť škoda byla moc vysoká.

Celková škoda v domě byla odhadnuta na  33.200,- Kč (po odečtu amortizace).   Částečně uhrazeno ! 

Obývací místnost s kuchyní před nastěhování 

             

  .....  a po opuštění domu 

      

          

          

Ložnice a dětský pokoj před nastěhování.

            

.....  a po opuštění domu.

                  

Další škody a nepořádek v koupelně, rozbité okno z boku domu. 

             

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Pobyt (2 měsíce) p. Lautenbach a p. Kajer

Karavan zůstal v dezolátním stavu a s dluhem ( nezaplacením dlužné částky  2.920,- Kč).

Karavan nejvíce poškodil pes pana K., který rozkousal, rozškrábal, roztrhal co se dalo. Do lůžkovin zřejmě pes (nebo ?) několikrát namočil a podle hnědých zapáchajících skvrn i vytvořil stolici.

Jako bonus nám klient nechal použité plesnivé nádobí v dřezu a zapáchající plesnivé jídlo ve skříni, kde už bydlelo pár nových nevítaných nájemníků.

Nedopalky cigaret (přesto, že se v objektu nesmí kouřit) a odpadky se válely všude i v posteli. Zápach byl opravdu tak silný, že byl karavan tři dny otevřen, aby se v něm dalo pracovat. Veškeré povlaky, lůžkoviny, závěsy, matrace jsou k nepoužití.                                       

 Celková škoda na karavanu byla = 10.700,- Kč (po odečtu amortizace) + dluh 2.920,- Kč za nájem a energii.         

    Pan Lautenbach doposud dluh ani škodu neuhradil a nikdy asi ani neuhradí! 

Karavan před zásahem p. Lautenbacha (levá část karavanu)

        

Karavan po zásahu p. Lautenbacha (levá část karavanu)              

                  

Karavan před zásahem p. Lautenbacha (pravá část karavanu)

              

Karavan po zásahu p. Lautenbacha  (pravá část karavanu)

                 

1 foto před škodou,     2-3 foto rozškrábané dveře,podlaha,  4 foto roztrhané závěsy

            

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

I takto opouští klient/nájemník pronajatý objekt ..... foto z pokoje. Všude špína, nepořádek, nefunkční nebo chybějící spotřebiče, zlomená konzole, poničené dvířka skřínek.    Klient měl zaplacen pobyt v pokoji na 1 měsíc a provrtal nám dvě díry do rámu oken, aby si mohl protáhnout kabel na anténu. 

Foto před pobytem        Foto po pobytu 

Foto před pobytem        Foto po pobytu 

Foto před pobytem        Foto po pobytu 

 Foto před pobytem          Foto po pobytu 

  Karavan foto před     po .... díra, nevíme proč?   

========================================================================================

 

NEPLATIČI  ZA ROK 2016

= paní Figurová, pobyt (1 měsíc) v bytě 2kk. Nastěhovala se spolu s přítelem panem Korček..  a dcerou do bytové jednotky. Bohužel nájem ani poplatky neuhradila, naopak u nás spotřebovala energii za 2.650,- Kč.   Exekutor tuto paní u nás už třikrát hledal. Takže asi žádný svatoušek.  Celkový dluh byl  9.749,- Kč.  Protože nám paní nesložila žádnou kauci, byl s ní ukončen pobyt.                                                          Náš požadavek byl, aby paní Figurová uhradila alespoň platbu za energii 2.650,- Kč. Bohužel platba nikdy nedorazila! Naopak sprosté a výhružné zprávy od pana Korčeka, ano.

= pan Souček, dluh za nájem a energii 4.541,- Kč. Úmrtí klienta před uhrazením platby. Nikdy neuhrazeno.

= pan Palan, pobyt (2 dny) ve velkém karavanu. Uhradil pouze zálohu, doplatek měl doplatit na konci pobytu. Bohužel důvěra se nám nevyplatila.  Pan po ránu utekl a zbytek pobytu nedoplatil, alespoň nechal klíče v zámku a po sobě uklidil :-) .

= pan Koukal, pobyt (2 dny) ve velkém karavanu. Pan se ubytoval na jednu noc a pouze sám. Nakonec si přiobjednal ještě den a přibral si k sobě dvě osoby. Doplatek za přiobjednávku v hodnotě 550,- Kč už samozřejmě neuhradil a neobtěžoval se nám ani vrátit klíče.  Utekl bez doplatku i s klíčema!

========================================================================================

 

NEPLATIČI   ZA ROK 2015

= pan Gubala, pobyt v mobilním domě. Zprvu velice slušný a příjemný pán, který nám nakonec nechal dluh ve výši 14.955,- Kč. Pán prý pracoval u filmu a tak dobře uměl zahrát svoji životní roličku. Kauci nám uhradil, ale pak se opozdil s  jedním nájmem. Neměla jsem důvod nedůvěřovat - pán byl doposu bezproblémový. S platbou druhého nájmu musel  najednou odjet natáčet do ciziny a při třetím nájmu s náma už nekomunikoval vůbec.                                                                   

Celkový dluh za nájem, energii a škody 14.955,- Kč + 1.000,- Kč za úklid pán Gubala nikdy pán neuhradil!

= pan Gagalík a paní Gagalíková, pobyt v karavanu. Manželé s asi pěti  dětmi (počet se různě měnil :-) ). To byl můj první problémový klient, kdy jsem se zklamala v lidech. Paní těžký sociální případ, pán se alespoň snažil a tak po rozloučení s paní Gagalíkovou, byla panu Gagalíkovy nabídnutá pomocná ruka v podobě pobytu v karavanu za 500,- Kč     měsíčně a umořování dluhu pomocnou prací v objektu. Z prvu vše klapalo do té doby, než se pán Gagalík nechal ovlivnit     a bohužel i přes náš zákaz, si svoji ženu k sobě nastěhoval a opět začal problém s penězma. Po narůstajícím dluhu za       pobyt 4.500,- Kč a dluh na energii 2.059,- Kč byl pobyt ukončen. Pan Gagalík se dušoval, že je poctivý a dluh prý do      konce roku 2015 vše doplatí. Ani se neozval a jak je u těchto lidí známo, telefon přestal fungovat.                                         

Celkový dluh 6.559,- Kč nikdy NEBYL UHRAZEN !.

 

=========================================================================================